My Teams

Bylo září 2015, já měl nedávno páté narozeniny a jedno babí nedělní odpoledne mě tak napadlo: chtěl bych zase (asi po roce) vyzkoušet jezdit na minibike. Taťka říká "no jasně, budu jen rád, ale minibike už nemá postraní kolečka, tak jako vloni". To mě vůbec neodradilo a při první příležitosti jsem nasedl a rozjel se vzhůru dobrodružství.

V té době se taťka dočetl, že v Českých Budějovicích existuje Smrž Academy a shodou okolností se začátkem října konal ukázkový závod akademiků a nábor nových členů. I díky relativní blízkosti do Budějic a hlavně tomu, že jméno Smrž je ve světě motocyklového sportu pojem, rádi jsme se sem přihlásili a začali se učit od profíků.

Trenérské trio Martin, Matěj a Kuba Smržů v sezóně 2019 doplnil ještě italský trenér Ivan Rastelli od naší motomámy Lucrezie Cremonesi, která má pod palcem okruh v italském městečku Codogno, kde se cítíme jak doma. Byť Ivanovi vůbec nerozumím, s pomocí taťky jsme naslouchali radám při absolvování italského mistráku.

Sezóna 2020 byla pro všechny náročná. Covid zamával snad se vším. I díky "zavřeným" hranicím jsme se začali soustředit více na kategorii MiniGP, která pro nás v tomto roce byla zcela nová. Nárůst výkonu, větší motorka, řazení, jiný jízdní styl. Všechno se pro nás změnilo.

V létě se podařilo dostat Adama na velký okruh v Brně, který si zamiloval. Rychlost je návyková a malý pilot touží stále více a více jezdit na velkých okruzích. Co si budeme ale povídat, malý 2T speciál o objemu 85ccm je pro tyto účely nedostačující a proto bylo nutné, poohlédnout se po něčem silnějším. Tak oblíbené motocykly jako jsou Yamaha R3 nebo Kawasaki Ninja400 jsou však díky své váze mimo fyzickou možnost třicetikilového pilota. Volba padla na výkonově ještě silnější, ale váhově diametrálně lehčí stroj Honda NSF250R.

Změna techniky přináší ale také nutnost změny tréninkového přístupu. A právě kvůli obrovskému zázemí, tréninkovým možnostem a možnosti si pravidelně vyzkoušet velkou dráhu v Brně, upsali jsme se pro příští rok brněnské akademii JRT.